Próbahozzáférés a ProQuest négy adatbázisához június 9-ig a BME IP címekről

Teljes szövegű elérés mérnöktudományi, fizikai és számítástudomány, multidiszciplináris, természettudományi és műszaki, valamint disszertáció és tézis gyűjteményhez.

A próbahozzáférés alatt elérhető adatbázisok:

1. Inspec

Az Inspec egy átfogó adatbázis a mérnöki kutatás területén, amely a tudományos, ipari és kormányzati szektor számára nyújt számos területet lefedő, intuitív keresőfelületet. Az Inspec fizikai, villamosmérnöki és elektronikai, számítástechnikai, vezérlési, gépészmérnöki, gyártástechnológiai és információtechnológiai kutatásokról szolgáltat információt.

2. ProQuest Central

A gyűjtemény közel 40 teljes ProQuest adatbázist foglal magába, változatos jellegű tartalmakat kínálva több mint 175 területen, ami egyben a világ legszélesebb körű önálló kutatási forrássá teszi.

A ProQuest Centralban megtalálható területek többek között:

• Üzleti
  • Természettudományok és technológia
  • Egészség- és orvostudomány
  • Társadalomtudományok
  • Művészetek és bölcsészettudományok
  • Hírek
  • Interdiszciplináris területek

3. SciTech Premium Collection

A SciTech Premium Collection magába foglalja a Natural Science Collectiont és a Technology Collectiont.

Teljes szövegű cikkekhez nyújt hozzáférést a világ minden tájáról, különböző műfajokban, ide értve a tudományos közleményeket, iparági és szakmai folyóiratokat, magazinokat, jelentéseket, konferencia-kiadványokat, kormányzati kiadványokat is.

Tartalomfajták: tudományos folyóiratok, kereskedelmi folyóiratok, konferencia-kiadványok, blogok, podcastok, honlapok, könyvek, disszertációk és diplomamunkák, adatok, kormányzati és más hivatalos közlemények, kiadványok, mai és történelmi újságok, magazinok, térképek, jelentések, táblázatok, munkaanyagok, hang- és videófelvételek.

4. ProQuest Dissertations & Theses A&I

Megegyszerűsíti a disszertációk és diplomamunkák keresését azáltal, hogy közös elérési pontot biztosít 3,8 millió dolgozat széleskörű gyűjteményéhez, amelyből 1,7 millió teljes szöveggel elérhető.

Felhívjuk felhasználóink figyelmét, ne végezzenek szisztematikus, vagy nagyszámú egyidejű letöltést, mert a szolgáltató letiltja a hozzáférést az adott IP címről, vagy a teljes egyetemi tartományból.

2017. augusztus 19. szombat

Hétköznap: 8:00-20:00