Látogatás a kőbagoly titkokat rejtő birodalmában

Egyetemünk hallgatóihoz hasonlóan a gyerekegyetemisták életében is fontos állomás volt könyvtárunk.

A júliusi BME Gyerekegyetem alatt mintegy 130 kisdiák vett részt speciális könyvtárismereti óráinkon.

Első feladatuk a könyvtárak és a nyári egyetem szimbólummadara, az épület tetejét ékesítő kőbagoly a megkeresése volt.

Akár a „nagyok”, a gyerekegyetemisták is a ruhatárban hagyták táskájukat. Cserébe könyvtárosainktól jegyzetfüzetet, könyvkártyát és keresztrejtvényt rejtő táskát kaptak ajándékba.

A nebulóknak igazi kalandtúrát szerveztünk, amelyen megismerkedtek szemet gyönyörködtető épületünkkel. Szó esett a könyvtárosok munkájáról és a könyvtár érdekes eszközeiről (téka, papucs, mikrofilm, folyóirat, osztólapok) is.

Hamarosan a könyvkártya jutott szerephez: a kiosztott feladatlapokon 3-3 kérdésre kellett felelniük. A leggyorsabb hibátlanul válaszoló csapatot a könyvtár könyvkötészetén készült minikönyvvel jutalmaztuk.

A séta az olvasóterem után a mélyraktárunkba vezetett, ahol a diákok kipróbálták a könyvtárosok súlyzós gyakorlatát: megemelték az egyik legnehezebb könyvünket. A móka tovább folytatódott, amikor a kísérők felügyelete mellett engedélyt kaptak a tömörraktári polcok mozgatására.

A (kaland)túra a gyerekek nagy meglepetésére a „titkos” kijáratunknál ért véget. Egy rejtett lépcsőn a felszínre jutva hirtelen az Odoo ház melletti gyepen találták magukat.

2018. augusztus 21. kedd