Elhunyt könyvtárunk nyugalmazott főigazgatója

Megrendüléssel tudatjuk, hogy Liszkay Béla rövid, súlyos betegség után tegnap délután meghalt.

Liszkay Béla 40 éven át volt a Műegyetem munkatársa. Életében meghatározó szerepet töltött be a BME és annak könyvtára. Szakmai felkészültsége, kitartása, céltudatossága, sokoldalúsága, nyitottsága eredményeképpen a könyvtár méltán tekinthető a Műegyetem fontos és nélkülözhetetlen részének, országos szinten pedig a legjobbak között említhető.

Több mint 4 évtizeden keresztül végzett áldozatos munkáját és Egyetemünk iránti elkötelezettségét, emberi értékeit is elismerve az idei ünnepi szenátuson József Nádor emlékérmet vehetett át.

Az ebből az alkalomból készült interjú a bme.hu honlapon olvasható.

Liszkay Bélát a Műegyetem saját halottjának tekinti. Emlékére a gyászmisét 2018. november 9-én 16 órakor mutatják be a Magyar Szentek Plébánián (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja).

„Liszkay Béla 4 évtizeden át dolgozott körünkben. Munkatársként, sokunk számára barátként mindig követendő példával járt.

Nyugdíjazására készülvén azt tervezte, hogy családja mellett itt lesz velünk is, segíti a számára oly kedves könyvtár életét. A sors közbeszólt, de megadatott, hogy a helyzetet elfogadja, és elrendezze, amit ember végezhet. Béla arra kért minket, hogy mosolyogva emlékezzünk rá.

Hiszek abban, hogy eredményei, előrelátása és embersége sokáig meghatározó lesz számunkra.

Isten Veled, Béla!”

Marton József, BME OMIKK főigazgató

2018. december 14. péntek

2018. december 10.-2019. január 25.