Akadémiai Szótárak

Örömmel adjuk hírül, hogy 2015-től az EISZ felhasználói köre számára - így a BME IP tartományán belülről használva is - elérhetővá váltak az Akadémiai Kiadó szótárai, köztük A magyar helyesírás szabályai 12. kiadásának elektronikus változata is.

A szolgáltatás az Akadémiai Kiadó nagyszótárait tartalmazza, kiegészítve szaknyelvi és magyar nyelvi szótárakkal.

Az adatbázis tartalmazza: az angol-magyar és magyar-angol nagyszótárt, a német-magyar és magyar-német nagyszótárt, a francia-magyar és a magyar-francia nagyszótárt, az Idegen szavak és kifejezések szótárát, a Környezetvédelmi lexikont, a magyar-angol környezetvédelmi értelmező szótárt, az angol-magyar pénzügyi és műszaki szótárakat, valamint az Európai Uniós terminológiai szótárakat.
2010-től központi tartalomként további szótárakkal bővült, ezek az alábbiak: spanyol-magyar szótár, magyar-spanyol szótár, német-magyar műszaki nagyszótár, olasz-magyar kéziszótár, magyar-olasz kéziszótár, magyar-holland kéziszótár, magyar értelmező kéziszótár, Új magyar irodalmi lexikon, Magyar szinonima szótár, A magyar helyesírás szabályai.

Az online szótárak elérése: http://eisz.szotar.org/.

12. kiadas screenshot

források: EISZ, EISZ[2]
2017. február 27. hétfő

Hétköznap: 8:00-20:00

2017. 02. 10. és 2017. 03. 01 között a Természettudományi Kutatóterem (TTO) átalakítás miatt zárva tart.