Akadémiai szótárak
Leírás:
A szolgáltatás az Akadémiai Kiadó nagyszótárait tartalmazza, kiegészítve szaknyelvi és magyar nyelvi szótárakkal. Az adatbázis tartalmazza: az angol-magyar és magyar-angol nagyszótárt, a német-magyar és magyar-német nagyszótárt, a francia-magyar és a magyar-francia nagyszótárt, az Idegen szavak és kifejezések szótárát, a Környezetvédelmi lexikont, a magyar-angol környezetvédelmi értelmező szótárt, az angol-magyar pénzügyi és műszaki szótárakat, valamint az Európai Uniós terminológiai szótárakat. 2010-től központi tartalomként további szótárakkal bővült, ezek az alábbiak: spanyol-magyar szótár, magyar-spanyol szótár, német-magyar műszaki nagyszótár, olasz-magyar kéziszótár, magyar-olasz kéziszótár, magyar-holland kéziszótár, magyar értelmező kéziszótár, Új magyar irodalmi lexikon, Magyar szinonima szótár, A magyar helyesírás szabályai.
Közreadó:
Akadémiai Kiadó