Analytical Abstracts
Leírás:
Az Analytical Abstracts a legfontosabb adatbázis az analitikai kémiával foglalkozó szakemberek számára. Nemzetközi irodalmat ismertetve vizsgálja az analitikai kémia minden területét: szerves kémiai-, szervetlen kémiai-, gyógyszerészeti-, környezetvédelmi-, mezőgazdasági-, általános alkalmazás; szükséges műszerek, stb. Az adatbázis hozzávetőlegesen 1300 folyóiratot, könyveket, konferenciai kiadványokat, műszerkatalógusokat és kutatási jelentéseket dolgoz fel. A szakirodalomból készített kivonatokat és azok tárgyszavazását az analitikai kémia szakemberei végzik. A keresést végezhetjük: a bibliográfiai információ, a tárgyszavak, a kivonat szavai, kémiai nevek és CAS RN-k alapján. A pontos keresés megkönnyítése érdekében a RSC egy külön rendszert vezetett be, melynek lényege, hogy az előforduló anyagokról megtudhatjuk az adatbázisból, hogy az illető anyagot analizálták vagy matrixként szerepel az irodalomban.
Közreadó:
The Royal Society of Chemistry: Cambridge, U.K.
Időszak:
1980-2006
Tárgyszó:
szervetlen kémia, szerves kémia, szabvány, környezetvédelem, könyv, kémia, kutatási jelentés, konferencia, gyógyszerészet, folyóirat cikk, folyóirat, biokémia, analitikai kémia
Hozzáférés:
CD-ROM; Intraneten keresztül: http://iriscd.omikk.bme.hu/iris