Arcanum Digitális Tudásbázis (ADT)
Leírás:
Az ARCANUM Digitális Tudománytár egy interneten keresztül hozzáférhető, folyamatosan bővülő számítógépes adatbázis, amely PDF-formátumban tárolja és jeleníti meg a digitális tartalmakat. Ennek köszönhetően a felhasználó minden esetben az eredeti dokumentum hiteles oldalképét látja. Az adatbázis olyan válogatott magyar folyóiratok és időszaki kiadványok teljes szövegét tartalmazza, mint például a Magyar Történelmi Tár, a Jogtudományi Közlöny vagy a Vasárnapi Újság. Az adatbázisban található gyűjtemények között fellelhető olyan is, amelynek tartalma visszakereshető akár a 19. század közepéig is. Az ADT célja: a legfontosabb magyar szakmai folyóiratok és más fontos hazai periodikumok kereshető formában történő közzététele, a lehető legteljesebb formában.
Közreadó:
Arcanum Adatbázis Kft.