MeRSZ már a BME-n is

EZ EGY KORÁBBI HÍRÜNK

Böngésszen az Akadémiai Kiadó elektronikus alapművei között a könyvtár számítógépein vagy a BME IP címekről 2016. június 15-ig.

A MeRSZ gyűjtőköre kiterjed a természettudományi, társadalomtudományi, bölcsészettudományi, gazdaságtudományi és a pszichológiai témájú művekre.

A felhasználóbarát adatbázis a többszempontú keresés mellett könyvjelzők használatát és az egyes könyvekhez egyéni jegyzetkészítési lehetőséget is biztosít.

További elérhető funkciói:

• felülettől független használat, külön alkalmazás letöltése nélkül,

• kényelmes keresési lehetőségek: szótövező és több művet érintő keresés, vagy akár keresés az összes mű teljes szövegében egyszerre,

• kategóriaválasztás: böngészés a dokumentumok között tematika alapján,

• dokumentumrészek másolása vagy nyomtatása a jegyzetekkel együtt,

• kereszthivatkozások kezelése,

• hivatkozások gyors beszúrása: a rendszer gombnyomásra felkínálja az adott szövegrész pontos bibliográfiai leírását két formátumban (Harvard és Chicago), amely hivatkozásként bemásolható egy külső dokumentumba,

• választható nézet beállítások: nagy ikonok / mozaik a főoldalon, jegyzet- és hivatkozásgombok elrejtése.
2018. december 11. kedd

2018. december 10.-2019. január 25.