Egyiptom ellenfényben

EZ EGY KORÁBBI HÍRÜNK

2013. október 17-ig volt látható Maly Róbert tervezőművész, ókori-technológia kutató Egyiptom ellenfényben című  kiállítása a BME OMIKK aulájában.

Szeptember 11 –én este, a BME OMIKK aulájában, ünnepélyes megnyitó keretében, Dr. Gálos Miklós egyetemi tanár szavaival vette kezdetét az ókori megalitikus építkezések kérdéskörével foglalkozó interaktív kiállítás.

Az Egyiptom ellenfényben című kiállítás a ma ismert technológiáktól jelentősen eltérő munkafolyamatokat mutat be. A kiállítás bemutatja a gízai piramisok Hérodotosz óta elfogadott építési elméleteit, valamint Hérodotosz elméletének cáfolatát. A látogatók megtekinthetik az építkezéseknél feltételezhetően használt egyszerű gépeket is, működő makett formájában . Tablókon lehet nyomon követni a piramisok építéstechnológiai sorrendjét. Ugyancsak posztereken mutatja be a kiállítás Dr. Gálos Miklós vizsgálati eredményeit 'Öntötték vagy faragták a piramisok köveit?' címen. A gízai piramisok építése során használt, eddig beazonosítatlan technológiákat, valamint a BME Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszéke és az Ókori Technológiákat Kutató Alapítvány –  Dr. Nabil Swellim egyiptomi archeológus segítségével végzett -  kutatási eredményeit szintén nagyméretű plakátokon követhetik nyomon a látogatók.

A Kutatók Éjszakáján szeptember 27-én az Egyiptom ellenfényben című kiállítás különleges programokkal és esti előadással is bővül. Többek között sor kerül az ókorban feltételezhetően használt réz, bronz, kő valamint XX. századi vas és acél szerszámok hatékonyságának különböző szilárdságú kőzeteken való  kipróbálására is.

A Kutatók Éjszakáján a könyvtár meghosszabbított nyitvatartási idővel, 22.00 óráig fogadja a rendezvény vendégeit.

A programok részletes leírásai itt érhetők el!

2018. december 11. kedd

2018. december 10.-2019. január 25.