Északi Vihar, avagy Marcus Aurélius Pannóniában - Egy különleges könyv bemutatója

EZ EGY KORÁBBI HÍRÜNK

2013. december 4-én a BME OMIKK Folyóirat-olvasója ad otthont Marcellus Mihály Északi Vihar című könyve bemutatójának, amely igazi különlegesség az ókori történelem iránt érdeklődő közönségnek.

Marcellus Mihály novemberben megjelenő kötete – az Északi Vihar – különös, első hallásra meglepő alcímet kapott: Marcus Aurelius Pannoniában.  Furcsa ezt hallani és olvasni a történelemben, különösen az ókori históriákban kevésbé jártasaknak. A szerző talán éppen azért hozta létre a római kori Pannoniáról szóló sorozatát - a Pannonia Romanumot -, hogy ezzel is bővítse sokak ismeretét.

E sorozat immáron harmadik kötetében (előzőek: A veterán; Aquincum farkasa) a szerző nem állít kevesebbet, minthogy Marcus Aurelius - a talán legismertebb és „legemberibb” római uralkodó, a filozófus-császár - hosszú esztendőket töltött Pannonia legionárius-táboraiban a germán háborúk idején (Első és második „markomann háborúk”, i. sz. 166-180). Ezt az elbeszélést Marcellus Mihály természetesen hiteles alapokra helyezi, lévén, hogy maga is lelkes kutatója ezen időszaknak és egyben hagyományőrzője is a hazai római kornak. Kötete tehát amellett, hogy izgalmas és olvasmányos csemege, egyben hiteles kortörténeti ismeretekkel is gazdagítja olvasóit.

A könyvbemutató során „Marcus Aurelius – a mi császárunk” című beszélgetésen az érdeklődők még többet megtudhatnak erről a korról.

Az íróval Mihók Zsuzsa beszélget.
Közreműködnek: a Legio X. Gemina Pannonica hagyományőrzői.
Időpont: 2013. december 4. (szerda), 17:30
Hely: BME OMIKK Folyóirat-olvasó, 1111 Bp., Budafoki út 4-6.

Marcus Aurelius Marcellus Mihály meghívó
2018. december 11. kedd

2018. december 10.-2019. január 25.