Új adatbázis és szakkönyvtár-fejlesztés

Az NKA összesen több mint 1 millió forinttal támogatja a levéltár szakmai projektjeit.

A BME Levéltár koordinálásával valósul meg a Magyar Királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem központi és kari vezetőtestületei munkáját dokumentáló jegyzőkönyvek digitális feldolgozása és közzététele.

Az 1934-1945 között működött első integrált felsőoktatás intézmény mai jogutódjai között megtalálható a Budapesti Corvinus Egyetem, a SZIE Állatorvos-tudományi Kara, ill. a soproni és miskolci egyetemek.

A projekt 4 egyetemi levéltár közös munkája, amelynek keretében mintegy 15 ezer oldalnyi dokumentum válik online elérhetővé.

Emellett a levéltári szakkönyvtár gyarapítására is mód nyílik: 125 ezer forintos támogatásból bővülhet a levéltárhasználók számára kínált speciális, főként egyetemtörténeti és tudománytörténeti kötetek száma.

2017. november 23. csütörtök