Nemzetközi Levéltári Nap a Műegyetemen

120 éves a Műegyetemi Szimfonikus Zenekar címmel nyílik legújabb kiállításunk a 2016-os Nemzetközi Levéltári Napon, amikor a levéltárak szerte a világon megmutatják zenével kapcsolatos irataikat, fotóikat.

A Műegyetemi Szimfonikus Zenekar archívuma a 120. évfordulón került a BME Levéltárba. A tárlaton, amely a világ első zenei fakultással nem rendelkező egyeteme szimfonikus zenekarának történetét eleveníti fel, ezekből a dokumentumokból, fotókból válogatunk.

A Levéltárak Nemzetközi Tanácsa (ICA) 1948. június 9-én jött létre az UNESCO égisze alatt. A napról való megemlékezés célja ráirányítani a figyelmet a levéltárak munkájára, kincseire és problémáira, valamint a szélesebb közönség számára bemutatni a levéltárak mibenlétét, megismertetni, népszerűsíteni a levéltári munkát.

MEZ120 meghivo 2016
2017. szeptember 20. szerda