Újabb egyetemi jegyzőkönyvek váltak kutathatóvá az Interneten is

Az 1934-1948 közötti időszakból közel hat és félezer oldalnyi műegyetemi vezetőtestületi jegyzőkönyv került fel a Hungaricana közgyűjteményi portálra.

Levéltárunk jelentős digitalizálási projektje az egyetemi, rektori és kari tanácsi jegyzőkönyvek feldolgozása és online kutathatóvá tétele. 2015-ben újabb kb. 1 MFt-os pályázati támogatást nyertünk el a Nemzeti Kulturális Alaptól erre a célra.
A támogatásból
az 1934-1945 között működött első integrált felsőoktatás intézmény, a Magyar királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem központi és kari vezetőtestületei munkáját dokumentáló jegyzőkönyvek, illetve a korszak egyetemi évkönyveinek digitális feldolgozása és közzététele valósult meg (összesen kb. 15 ezer oldal).
A BME Levéltár koordinálásával folyó munka négy egyetem (Budapesti Corvinus Egyetem, SZIE Állatorvos-tudományi Kar, illetve Nyugat-magyarországi Egyetem) levéltárával közösen zajlott. A digitalizálást és adatbázis-készítést az Arcanum Kft. végezte.
A dokumentumok kétrétegű pdf változatban kerültek az adatbázisba, ahol szabadszavas keresésre is van lehetőség. A személyes adatok védelme miatt online nem elérhető oldalak a megfelelő engedély birtokában a levéltárban kutathatók.

A jegyzőkönyvek innen érhetők el:

2017. szeptember 22. péntek