100 éve született Simonyi Károly

A Műegyetem legendás professzora tiszteletére virtuális kiállítást készítettünk, csatlakozva a Simonyi100 nevet viselő többhetes programsorozathoz.

Az összeállításban életútjának főbb állomásai láthatók, „Három generáció” címmel különös hangsúlyt fektetve a gyökerekre és a családfa fiatalabb hajtásaira.
Felvillannak élettörténetének és pályájának főbb állomásai, soproni működése, a radarkísérletek, a KFKI-beli munkássága, az oktatás és tudomány szolgálatában töltött évei, és a pedagógiai munkáját betetőző, A fizika kultúrtörténete című, a természettudományok és a humán műveltség közötti híd építését szolgáló enciklopédiája. A tárlatot végül főbb elismeréseinek és kitüntetéseinek képei zárják.

Simonyi Károly Kiállítás

A Simonyi Károlyra vonatkozó levéltári dokumentumaink más része szintén online megtekinthető.

A Simonyi100 programsorozat honlapja: http://simonyi.bme.hu/100/
2017. november 23. csütörtök