Február 12-től március 7-ig látogatható Jendrassik György gépészmérnök halálának 60. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás.

A számos nagy jelentőségű találmány – a Ganz-Jendrassik motorok, a Jendrassik-gázturbina, a Jendrassik-nyomáscserélő – megalkotója, a Ganz-gyár fejlesztő kutatója, tervezőmérnöke, főfelügyelője, vezérigazgató-helyettese, s végül vezérigazgatója 1954. február 7-én hunyt el. A család által adományozott irathagyatékot a BME Levéltár őrzi.

A kiállítás e gyűjteményből és a levéltár egyéb iratanyagából kiválogatott dokumentumokra helyezi a fő hangsúlyt. Jendrassik György munkásságát szabadalmak, szabadalmi leírások, kéziratok, tervrajzok, fotók, feljegyzések, számítások, levelek, valamint a könyvtár könyveinek és folyóiratainak segítségével mutatjuk be. Háttérként egy kis ízelítőt nyújtunk a Ganz-gyár történetéből is. A kiállítás anyagát gazdagítják a BME OMIKK tudomány- és technikatörténeti archívumában megtalálható fotók.
2017. november 23. csütörtök