Június 21-én a BME Levéltár is részt vesz a Szent Iván éji rendezvényen A Műegyetem és I. világháború kiállítással.

Emellett Egy vasgyűrű története címmel a Hegedős Károly egykori építészhallgató világháborús "kalandjait" tartalmazó memoárkötetből tart felolvasóestet dr. Horváth Attila kollégánk. A többezer oldalas többkötetes visszaemlékezéseket a BME Levéltár két ütemben vásárolta meg pályázati támogatásból.

„Az előadások, beiratkozások, utóvizsgák rendben folytak le. A két utóvizsgán, az ábrázoláson meg a mathematikán könnyen átestem, szinte kár volt olyan sokat tanulni rá. Későbben következett a mechanika. Elmentem a questurába és vettem erre is egy UV jegyzetet 10 korona 50 fillérért. Megyek Czakó Adolfhoz az UV-ra. A többiek csodálkoznak, mi az, hát Czakó úr még kolléga urat is elvágta? Hát igen, nincs jegyem beírva. Kimegyek Czakóhoz felelni, nézi az UV jegyemet, amit az asztalára tettem, s nézi a jegyzetét, keresi a nevemet. Hát maga mit akar? Förmed rám. – Utóvizsgázni professzor úr! Minek, hiszen magának van jegye? Nem hozta el az indexét, hogy beírjam, ilyen rendetlenséget! Fogja, itt az UV jegye, ezért visszakapja a pénzét!
Óh jaj, hát ez a nyavalyás Bajcsy bácsi nem ment át tavaly év végén, hogy beírassa a Czakó tanszéken a jegyemet és ezért tanultam én újra az anyagot?
No nem baj. A Questura visszafizette nekem a 10 korona 50 fillért. Ezt a pénzt nem teszem be többé a zsebembe – gondoltam! Elvittem a „Gyorssegély Auguszta” aranyat-vasért akciójának, ami már háborús dolog volt. Hordták az emberek az aranytárgyaikat s egy egyszerű vasgyűrűt kaptak helyette, amit az ember azután arannyal kibéleltetett és hordta büszkén, mint aki egy aranytárgyát a haza oltárára tette le! Az UV jegy áráért én is kaptam vasgyűrűt."
2017. november 23. csütörtök