58 év múlva 56-ról

Egykori hallgatói 1956. október 22-i nagygyűlésükkel a Műegyetemet a forradalom bölcsőjévé tették.

Az idei ünnepségen az egyetem hősi halottainak nemcsak emlékművük megkoszorúzásával, hanem arcuk, sorsuk bemutatásával is emléket állítanak. Levéltárunk most a 20 évesen meghalt egykori építőmérnök hallgatót, Albrecht Mártont mutatja be.

411 45 Albrecht Marton berlet

"Ne tessék haragudni, de Marci meghalt."
Évfolyamtársai szerint kifejezetten társaságkedvelő fiú volt, verseket írt, rendszeresen hallgatott klasszikus zenét. Édesanyja szerint nagy tudásvágy volt benne, sok könyve volt, tervező mérnöknek készült. Barátaival sokat kirándult, barlangászkodott, színházba járt. Szeretett táncolni, egy lánynak komolyan udvarolt.
1956. november 3-án fegyvertisztítás közben tragikus baleset történt, egyik évfolyam- és nemzetőrtársának, barátjának géppisztolya ölte meg.
Albrecht Márton hagyatéka levéltárunkban található, ennek egyik darabja az 1956/57. tanévre vásárolt villamosbérlete eredeti tokban.
A Műegyetem 1956-os hősi halottjairól dr. Frivaldszky János készített összeállítást, amelyből részleteket felhasználtunk.

Az 1956-os műegyetemi események rövid összefoglalása  itt olvasható.

2017. szeptember 20. szerda