Új levéltári kiállítás nyílik

100 éve született Gruber József áramlástani kutató, gépészmérnök, egyetemi tanár, a műszaki tudományok doktora.

1950-től haláláig tanszékvezető tanár a BME Áramlástan Tanszékén, 1953-55 között a Gépészmérnöki Kar dékánja, majd 1961-64 között az Egyetem rektora. Kiemelkedő eredményeket ért el az áramlástechnikai gépek szárnyrácsaiban végbemenő áramlástani folyamatok kutatása területén.

Kiállításunk a BME Levéltárban őrzött dokumentumok, köztük a professzor hagyatéka, valamint a könyvtár állományában található könyvek felhasználásával ízelítőt ad Gruber József életéből, munkásságának egyes állomásaiból.

A tárlat a BME Gépészmérnöki Kar Áramlástan Tanszék „Gruber József szellemi öröksége az Áramlástan Tanszéken” című rendezvényéhez kapcsolódik.

A kiállítás 2015. november 05-től 24-ig tekinthető meg a Könyvtár épület Aulájában.
2017. szeptember 20. szerda