Bay Zoltán Emlékkiállítás

A Bay Zoltán holdradar kísérleteinek 70. évfordulója alkalmából rendezett kiállítást levéltári anyagunk is gazdagítja.

A február 17-én 15 órától a BME OMIKK aulájában megnyíló kiállításon többek között a levéltárunkban őrzött holdradar-mérési jegyzőkönyv néhány oldala is megtekinthető lesz.

Az érdeklődők a kiállítás megnyitóját követően Bay Zoltán életét és munkásságát bemutató előadásokat hallgathatnak meg Dr. Kiss Márton, a BME Levéltár főlevéltárosa és Mészáros Sándor, vasdiplomás okleveles mérnök tolmácsolásában.

Bay Zoltán neve nem cseng ismeretlenül a tudománytörténet iránt érdeklődők fülében. Nobel-díjat ugyan nem kapott, mégis a XX. század egyik legjelentősebb fizikusa lett. Legtöbben a második világháború után végzett holdradarkísérlete miatt ismerik, ám azt már kevesebben tudják, hogy kidolgozta a méter fénysebességre alapozott definícióját is.

A kiállításon Mészáros Sándor gyűjtése mellett helyet kapnak a BME OMIKK Tudomány- és technikatörténeti archívumában, valamint a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. által őrzött képek és dokumentumok, ezen kívül a BME OMIKK állományában megtalálható Bay Zoltán művek is.

A kiállítás 2016. március 11-ig lesz megtekinthető a könyvtár aulájában.
2018. december 11. kedd

2018. december 10.-2019. január 25.