5. Műegyetemi Levéltári Nap

Idei rendezvényünk programja egy pódiumbeszélgetés az 1960-80-as évekbeli Műegyetem kulturális, elsősorban klubéletéről.

Az 5. Műegyetemi Levéltári Napot Józsa János rektor nyitja meg.
A beszélgetést Csatári Bence történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottság kutatója vezeti.

A beszélgetés résztvevői néhány olyan egykori, esetenként mai egyetemi munkatárs, akik ebben az időszakban klubvezetőként, kollégiumi vezetőként, kulturális felelősként is tevékenykedtek a Műegyetemen.
A rendezvény célja, hogy a levéltár kapcsolatot alakítson ki azokkal, akik a kulturális élet bármely szegmensének művelői, szervezői voltak az egyetemen.

5 MULNAP meghivo

Tervezzük későbbi (történeti) interjúk elkészítését, illetve a résztvevők "magánarchívumainak", közösségi gyűjteményeinek megismerését. Szeretnénk, ha a műegyetemi szellemi örökség ezen része is hosszú távon, biztonságosan megőrződjön a levéltárban (eredetiben vagy digitális másolatok formájában), illetve ott kutathatóvá váljon. A rendezvény egyben szeretné ráirányítani a figyelmet a Műegyetem története e területének eddigi (tudományos jelleggel történő, szisztematikus) feldolgozatlanságára is.

2018. december 11. kedd

2018. december 10.-2019. január 25.