2021. 03. 08.

Mérnöklányok történeteit és dokumentumait várja és gyűjti az egyetem.

Rendhagyó kezdeményezéssel bővíti pályaorientációs tevékenységét a BME, ennek keretében nemcsak a pályaválasztás motivációira, de akár generációkra kiterjedő műegyetemi kapcsolódásra is fény derülhet azoknak a középiskolás lányoknak a segítségével, akik vállalják, hogy leülnek mérnök anyukájukkal, nagymamájukkal és beszélgetnek velük.

A szövegesen vagy videóformátumban rögzített, összefoglalt beszélgetéseket a mernoklanyok@m365.bme.hu címre várjuk folyamatosan.

Emellett ide küldhetők be az első, az 1950-es évek elején végzett villamos- és közlekedésmérnök hölgyek fotói is, mivel a Levéltárban csupán az 1945 előtt végzettekről rendelkezünk fotóval. Ezúton kérjük a nyilvánosság segítségét, hogy megtaláljuk őket (családtagjaikat) is annak reményében, hogy a BME archív fotógyűjteménye bővülhet velük.

A felhívás teljes szövege innen érhető el.