2022. 01. 10.

Az egyetemtörténeti kutatások hasznos forrásai a különböző BME vonatkozású sajtóanyagok is, amelyek válogatása, azaz a BME Sajtószemle 1982-1999 közötti számai váltak elérhetővé a Műegyetemi Digitális Archívumban.

A sajtószemlék összeállítása ma is azt a célt szolgálja, hogy gyors tájékoztatást nyújtson az adott szervezet vagy intézmény működésével kapcsolatban megjelent napi- és hetilapok cikkeiből. A Műegyetem is gondot fordított erre az információs tevékenységre, a kivonatolt cikkekből készített összeállítást belső használatra, egy tanévben 12 számban jelentették meg. Bár időközben más digitális tudástárban már online elérhetővé váltak a korszak sajtótermékei, az intézményi sajtószemle a válogatás és a kivonatkészítés szempontjai miatt is többlet forrásértékkel rendelkezik. A korszak pedig különösen érdekes a rendszerváltozás tükrében.

A dokumentumok teljes szövegű hozzáférése a BME IP tartományából biztosított.