2022. 01. 27.

A 2020-ban 100 éves Budapesti Corvinus Egyetem most megjelent jubileumi kiadványában munkatársunk dolgozta fel a Magyar királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közgazdaságtudományi Karának 1934-1948 közötti történetét.

Az 1934. évi X. törvénycikk négy felsőoktatási intézmény, a Magyar Királyi József Műegyetem, a budapesti Királyi Magyar Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kar, a Magyar Királyi Állatorvosi Főiskola és a soproni Magyar Királyi Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskola egyesítésével létrehozta a Magyar Királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet. Az új, integrált egyetem Közgazdaságtudományi Kara 1948-ig a Műegyetem szervezetében működött.

Tanárait, tanszékeit, képzéseit és ifjúsági szervezeteit is részletesen bemutatja dr. Kiss Márton főlevéltáros tanulmánya. A kiadvány és benne munkatársunk írása a képre kattintva érhető el online.