2019. 05. 04.

Új nyomtatott műveinkből és a könyvtárunkból csak elektronikusan elérhető művekből szemezgetünk.

ledes.jpg

Lambert Miklós: LED-es világítás

Kiadó: Invest-Marketing, 2019
Elhelyezés: MSZO VILL 206
Raktári szám: 425.022

Rövid ismertető: A könyv nem ad receptet, hogyan kell LED fényforrást tervezni, gyártani, de útmutatót ad, mit vásároljunk, vagy ha olyan nincs a boltban, hogyan lássunk neki kedvünkre valót csinálni. A szerző a könyvet főként mérnököknek ajánlja, de hasznosan forgathatják olyanok is, akik "csak" vásárlási szempontokat szeretnének kapni.

csagoly.jpg

Cságoly Ferenc: Építészet és kultúra 1. köt.

Kiadó: Terc, 2019
Elhelyezés: GTO MŰV 200
Raktári szám: 818.661/1

Rövid ismertető: Nyolc történet az egyetemes kultúra világából, amelyben szoros szálakkal kapcsolódik össze építészet és képzőművészet, filozófia és hitvilág, az adott hely és kor szellemisége. A történetek témái ismert vagy kevésbé ismert művészettörténeti időszakok, különleges kultúrák, híres vagy névtelen alkotók és művek – a kezdetektől egészen máig.

Vadvilag.jpg

Enczi Zoltán és mások: A vadvilág fotózása

Kiadó: Rainbow-Slide, 2019
Elhelyezés: GTO MŰV 500
Raktári szám: 818.662

Rövid ismertető: A vadvilág fotózásában Máté Bence fotói és Orbán Zoltán leírásai mellett, olyan ismert természetfotós oktatók és szerzők kalauzolnak, akik azt vallják, hogy a jó felvétel nem a fényképezőgépen, hanem leginkább a fotós tudásán múlik.

most_elj.jpg

Baréz-Brown, Chris: Most élj! Hogyan lépjünk ki a robotpilóta üzemmódból?

Kiadó: HVG Kv., 2017
Elhelyezés: MSZO SZAB 200
Raktári szám: 072.759

Rövid ismertető: Chris Baréz-Brown félszáz módszert, egyszerű feladatot ismertet kötetében, amelyeket persze nem kell végigcsinálni ahhoz, hogy tudatosabbak legyünk, inkább étlapként válogathatunk közülük, megkeresve az egyéniségünkhöz, életmódunkhoz leginkább illőket.

Szines_otthon.jpg

Starmer, Anna: Színes otthon

Kiadó: Scolar, 2019
Elhelyezés: MSZO SZAB 500
Raktári szám: 818.663 + 1 mell.

Rövid ismertető: A Színes otthonban az ismert lakberendezési és divatszakértő, Anna Starmer osztja meg velünk a színek iránti rajongását, és nyújt segítséget abban, hogy megfelelően alakíthassuk át szobánk, lakásunk vagy házunk belső tereit.

GDPR_magyarazataV-240x320.jpg

Jóri András és mások: A GDPR magyarázata

Kiadó: HVG-ORAC, 2018
Elhelyezés: GTO JOG 100
Raktári szám: 388.020

Rövid ismertető: 2018 májusától kell alkalmazni az EU új adatvédelmi rendeletét, amely a nemzeti adatvédelmi jogokat felváltva immár az EU egész területén közvetlenül alkalmazandó joganyag. A szerzők célja e könyvvel az, hogy segítsék az adatkezelőket a GDPR mindennapi alkalmazásában.

pneumatika.jpg

Kéri János: Pneumatika érthetően

Kiadó: IndusTech. Kft., 2019
Elhelyezés: MSZO GÉP 306
Raktári szám: 388.024

Rövid ismertető: A pneumatika a fluidtechnika része. A könyvből világossá válik, hogyan lehetséges energiát továbbítani folyadékokkal és gázokkal. A pneumatika miért terjedt el ennyire az iparban? Mi az, amit figyelembe kell venni az alkalmazásakor? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a könyvből.

vizerzekeny.jpg

Csizmadia Dóra: Vízérzékeny tervezés a városi szabadtereken

Kiadó: Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal, 2018
Elhelyezés: Raktár
Raktári szám: 916.219

Rövid ismertető: Magyarországon évtizedek óta kimutathatóak a klímaváltozás hatásai: gyakoribbá válnak az intenzív esőzések és a nyári forró, száraz időszakok. A meglévő csapadékvíz elvezető rendszer viszont nem képes megbirkózni a lökésszerű árhullámokkal.

presztizs.jpg

Gilady, Lilach: A presztízs ára

Kiadó: Pallas Athéné Kvk., 2019
Elhelyezés: GTO GAZD 201
Raktári szám: 072.776

Rövid ismertető: Vajon mennyit ér a presztízs, ha a nemzeti státusz a tét? Hogyan befolyásolja a státuszjavak fogyasztása a nemzetállamok megítélését és pontosan mely státuszszimbólumok mozgatják leginkább a nemzetközi kapcsolatrendszereket?

gepelemek_2_peldatar.jpg

Máté László: Gépelemek 2. Példatár (Az e-könyv csak a BME IP tartományából érhető el.)

Kiadó: Akadémiai K., 2018

Rövid ismertető: Ez a példatár elsősorban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépész-, Mechatronikai-, Energetikai- valamint az Ipari termék- és formatervező mérnök alapszak (BSc) hallgatói számára készült kötelező tantárgyakhoz.