2019. 07. 16.

Közel 130 gyerekegyetemista látogatott el július elején könyvtárunkba a BME Gyerekegyetem rendezvény keretében.

A kisdiákok könyvtárosaink irányításával játékos feladatokon keresztül ismerkedtek a BME OMIKK-kal.

Mint a „nagyoknak”: olvasóterembe lépés előtt ruhatár használata kötelező.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_14.jpg

Az ajándék tarisznyák a könyvjelző mellett egy könyvtári keresztrejtvényt is rejtettek. Nehezek a kérdések? Csak elsőre, az óra folyamán mindegyikre megadjuk a helyes választ – nyugtatták meg a nebulókat a könyvtárosok.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_05.JPG

A kisdiákok a könyvtár aulában kiállított makettet körbeállva megismerték a könyvtár és épületének történetét.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_15.jpg

A könyvtárismereti óra a Nagyolvasóban egy játékos feladattal folytatódott:hány gyerek-óriáslépésnyi a terem?

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_07.JPG

Az asztaloknál a Gyerekegyetem előadásaihoz kapcsolódó művek várták a diákokat, akik a könyv részeit, úgy, mint gerinc, test, valamint könyvtárunk legnagyobb, legkisebb vagy épp formája alapján legérdekesebb könyveit is megismerték.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_12.jpg

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_08.JPG

A következő feladatnál a gyorsaság is számított: az első helyes megfejtő csoport ajándékot kapott. Volt is nagy futás, tanakodás. A megoldásban a könyvtárosok mellett a csoportkísérők segítették a hallgatókat.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_09.JPG

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_02.JPG

„Ereszd ki a hangod”- hangzott egy könyvtárban meglepő kérés. A mélyraktár folyosóin örömmel teljesítették a könyvtárosok felhívását a Gyerekegyetemisták.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_10.JPG

Szerintetek hány gyerek tudja megtartani ezt a régi könyvet? - A válasz a rögtönzött súlyemelő versenyen derült k ia gördülő polcokat rejtő raktárban.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_06.JPG

S, hogy hol van a bagoly? Nézz csak fel! – irányították a diákok tekintetét könyvtárosaink a tetőn őrt álló Pallas Athéné madarára, a bölcsesség állatára és egyben a BME Gyerekegyetem szimbólumára.

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_01.JPG

BME_Gyerekegyetem_BME_OMIKK_2019_03.JPG