2019. 07. 18.

Könyvtárunk az egyik helyszíne a „Kulturális Körmenet – Könyvtárkoncertek” című, komolyzenei műveket prózai előadásokkal ötvöző július 25-i rendezvénynek.

Három kivételesen szép, és akusztikailag is kiváló könyvtár olvasótermét (ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Országos Idegennyelvű Könyvtár, BME OMIKK) töltik meg zenével a városnéző túrának is beillő eseményen. A koncertekhez minden alkalommal, neves színészek közreműködésével felolvasás is társul.
 Az egyedülálló kulturális körmenet az Uránia Filmszínház gótikus-reneszánsz-mór nagytermében kezdődik és a Parlament Kupolatermében zárul.

11.00 – 12:30 Uránia Nemzeti Filmszínház

Debussy: Hegedű–zongora szonáta
Dmitry Smirnov (hegedű), Balog József (zongora)
Sosztakovics: Két darab vonósoktettre, op. 11
Kelemen Barnabás (hegedű) és tanítványai: David Tobin, Sumika Tsuji, Julia Biegniewka (hegedű); Anastasia Agapova, Cheng-Hung Tsai (brácsa); Dolfin Balázs, Puskás Bernadett (cselló);
Dobrinka Tabakova: Pirin
Maxim Rysanov (brácsa)
József Attila Hazám című versét elmondja: Pogány Judit

13.00 – 14:30 ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár

Barokk művek: Kovács Ágnes (szoprán), Tóth Mónika (hegedű), Dinyés Soma (csembaló)
Márai és Pilinszky szövegeket olvas: Tordai Teri

15.00 – 16:30 Országos Idegennyelvű Könyvtár

Mozart: g-moll vonóskvintett (K. 516)
1–2. tétel RAZVAN POPOVICI (brácsa) növendékei: Tseng Chieh An, Svilena Ivanova (hegedű); Koppán Kata (brácsa); Alexander Simic (cselló)
3–4. tétel SARAH CHRISTIAN (hegedű) tanítványai: Rahel Sögner (hegedű); Alexander Spindu, Michael Kussmaul (brácsa); Balog Nella (cselló)
Karinthy Frigyes és Ady Endre szövegeket mond: Kéri Kitty

17.00 – 18:30 BME OMIKK

Csajkovszkij: Firenzei emlék, op. 70
1. tétel MAXIM RYSANOV (brácsa) és növendékei: Veronique de Reademaker, Elvin Hoxha (hegedű); Soós Előd (brácsa); Kokas Dóra, Mon-Puo Lee (cselló)
2. tétel MAXIM RYSANOV (brácsa) és növendékei: David Tobin, Jaga Klimaszewska (hegedű); Alexandru Spindu (brácsa); Puskás Bernadett, Pázmándi Zsuzsanna (cselló)
3–4. tétel MAXIMILIAN HORNUNG (cselló) és növendékei: Korossy-Khayll Csongor, Tóth Kristóf (hegedű); Albert Julianna, Zyian Wu (brácsa); Devich Gergely (cselló)
Puskin Anyeginjéből felolvas: Molnár Piroska

19.30 –  PARLAMENT

Liszt: Koronázási mise – Offertorium, Benedictus
Kelemen Barnabás (hegedű), Szabó Balázs (harmónium)
Magyar népzene: Pál István „Szalonna” és bandája
Babits Mihály: Eucharistia, illetve Szabó Lőrinc: Hazám, keresztény Európa című versét elmondja: Eperjes Károly

További információ és jegyvásárlás az esemény oldalán.

Fotó forrása: fesztivalakadamia.hu