2019. 09. 09.

Online előadás szeptember 19-én a közösségi teremben, teljes szövegű elérés szeptember 30-ig a BME IP címekről a világ egyik legnagyobb statisztikai és gazdasági gyűjteményéhez.

A Statista  adatbázis több mint 22 500 forrást felhasználva, mintegy 80 000 témához kapcsolódóan 1,5 millió statisztikát, előrejelzést, tanulmányt, jelentést és infografikát tartalmaz, és különféle elemző eszközöket kínál. A felületen a gazdasági adatok és fogyasztói vélemények mellett közvélemény-kutatások és a demográfiai trendek is elérhetők. Az adatok 4 különböző formátumban letölthetők, valaminta  BME polgárok rendelkeznekaz adatok teljes közzétételi és felhasználási jogával.

Adatbázis használatával kapcsolatos tutoriál

Adatbázis bemutató a Közösségi termünkben is követhető lesz.

Időpont: 2019. szeptember 19. 14:00-15:00

Előadás nyelve: angol

Helyszín:

BME OMIKK, Közösségi terem (mgfsz. 51.,megközelítés a Sóhajok hídján keresztül)

1111, Budapest, Budafoki út 4-6.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A webinár egyénileg az alábbi oldalon követhető: https://global.gotomeeting.com/join/236088701

Felhívjuk felhasználóink  figyelmét, amennyiben szisztematikus, vagy nagyszámú egyidejű letöltést végeznek, a szolgáltató letiltja a hozzáférést az adott IP címről, vagy a teljes egyetemi tartományból.