2019. 11. 18.

Már több mint 70 tanuláshoz, kutatáshoz, szakdolgozatíráshoz kapcsolódó jegyzet és tankönyv érhető el a MeRSZ online okoskönyvtárban.

A folyamatosan bővülő jegyzet- és tankönyvkínálatú MeRSZ oline okoskönyvtárban a BME Gépészmérnöki Karral és a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karral kötött megállapodás eredményeként elsősorban a közlekedésmérnöki és gépészmérnöki tanulmányokhoz kapcsolódó művek érhetők el.

Amit a mersz.hu kínál:

• keresés akár az összes mű teljes szövegében
  • könyvjelzők elhelyezése, jegyzetek készítése, majd nyomtatása
  • dokumentumrészek másolása vagy nyomtatása – akár a jegyzetekkel együtt
  • hivatkozások gyors beszúrása: a rendszer gombnyomásra felkínálja az adott szövegrész pontos bibliográfai leírását
  • kivonatkészítés, kivonatok megosztása Facebookon, Twitteren, e-mailen
  • távoli elérés eduID azonosítással

Mersz_00.jpg

A MeRSZ applikációban lehetőség van eduID azonosítással is belépni, így az alkalmazással is bárhol és bármikor használható a MeRSZ.

BME a hazai felsőoktatási intézmények közül a 3. legaktívabb MeRSZ-használó. A BME-s szerzők műveit más intézményekben is szívesen forgatják: a megtekintések
10%-a a BME-n kívülről érkezik.