2021. 03. 29.

2021. október 31-ig ingyenesen hozzáférhetők az alábbi Oxford adatbázisok: Oxford Handbooks Online, Oxford Scholarship Online, University Press Scholarship.

Az Oxford University Press (OUP) egyedülálló lehetőség keretében elérhetővé vált adatbázisainak elérése és tartalmi leírása:

• Oxford Handbooks Online: a gyűjteményben az egyes tudományterületek szakértőitől találhatóak mélyreható elemzések. Érintett témák többek között: üzleti élet, menedzsment, közgazdaságtan, pénzügy, politikatudomány, szociológia, stb.

• Oxford Scholarship Online: az OUP monográfiákat tartalmazó e-könyvcsomagja, amely a társadalom-, természet-, jog- és orvostudomány területeit fedi le.

• University Press Scholarship: az OUP Platformján elérhető gyűjtemény több jelentős partnernyomda könyveit tartalmazza, minden tudományterületet érintve.

Az adatbázisok a BME polgárok számára az egyetem hálózatán kívülről az  egyetemi VPN használatával érhetők el.