2021. 09. 14.

Bercsényi 28-30 című egyetemi folyóirat számai és egyéb szakkollégiumi kiadványok is teljes szöveggel elérhetőek a Műegyetemi Digitális Archivumban.

A Bercsényi Építész Szakkollégiummal együttműködve digitalizálásra kerültek a Bercsényi 28-30 egyetemi folyóirat számai, és elérhetőek a Műegyetemi Digitális Archivumban (MDA). A dokumentumok teljes szövegű hozzáférése a BME IP tartományából biztosított.

A folyóirat kollégiumi újságként indult, nevét a BME Építészmérnöki karának XI. kerületi, Bercsényi utca 28-30. alatt található kollégiumáról kapta. Az eredetileg kollégiumi lapnak induló kiadványból hamarosan nagyobb példányszámú, a művészeti témákkal átfogóan foglalkozó folyóirat vált, mely a kortárs művészet jelentős kiadványa lett. Az utolsó évtizedben számos melléklete is napvilágot látott, illetve kiadásában számos könyv is megjelent.

A BME-MDA-n elérhető folyóiratok összegyűjtését az Építész Szakkollégium végezte,  a könyvek a BME OMIKK állományában is megtalálhatóak.