2020. 03. 20.

Összeállításunk az egyetemi tanulmányokat és kutatást segítő adatbázisokat tartalmazza. A koronavírus kapcsán kialakult rendkívüli helyzet idejére érvényes.

Utoljára frissítve: 2020. március 25.

American Society of Civil Engineers

Építőmérnökök számára használható forrásokat tett elérhetővé az otthoni munkavégzés idejére.

Annual Reviews

Teljes szövegű elérést biztosít 51 folyóirathoz.

Cambridge University Press

700, a felsőoktatási tanulmányokhoz kapcsolódó, angol nyelvű tankönyvet tett elérhetővé május végéig.

Digitális Tankönyvtár

Több mint 15 ezer szakkönyvhöz biztosít teljes szövegű hozzáférést. Letöltés PDF és EPUB formátumban lehetséges.

Elsevier

A ScienceDirect konzorcium tagintézményei számára szabadon hozzáférhető tankönyvek 2020 augusztus 31-ig.

EPA – Elektronikus Periodika Archívum / Adatbázis

Több mint 1300 magyar vagy Magyarországhoz köthető folyóirat érhető el az adatbázison keresztül.

MEK – Magyar Elektronikus Könyvtár

Az oldal teljesszövegű hozzáférést biztosít közel 20 ezer magyar nyelvű, magyar ill. közép-európai vonatkozású, tudományos, oktatási vagy kulturális célokra használható könyvhöz, folyóirathoz, térképhez és kottához.

The MIT Press

Szabad hozzáférést biztosít 2770 e-könyvhöz.

Oxford University Press

Epigeum távoktatási anyagok érhetők el szabadon 2020. május 31-ig.

Project Gutenber

60 ezer elektronikus, angol nyelvű könyv érhető el az oldalon keresztül.

Project MUSE

Az adatbázis oldalán szabadon elérhető kiadói tartalmak:

University of Michigan Press

A tudományos könyvek szabadon olvashatók 2020. június 7-ig.

A korona vírushoz kapcsolódó legfrissebb cikkeket teszi elérhetővé Springer Nature és a Cambridge University Press, American Association for the Advancement of Science, American Academy of Pediatrics, American College of Physicians, American Medical Association, American Psychiatric Association Publishing, American Society of Clinical Oncology, American Society for Microbiology, BioOne, Microbiology Society,  New England Journal of Medicine, Proceedings of the National Academy of Sciences, The Royal Society, Royal Society of Chemistry.

Wiley B2B Media: #StayAtHomewith 247

A Wiley és a GIT együttműködésének keretében visszavonásig ingyenesen  elérhető a B2B magazinjainak valamennyi kiadása. A kiadványok eléréshez írja a 247-es kódot a kiválasztott oldal „subscription number” mezőjébe.

Címlista:

Lista a koronavírus ideje alatt hozzáférhető online szakirodalmi forrásokról.

Covid-19 kutatások Magyarországon.

A BME polgárok egyetemi VPN-en keresztül elérik az Adatbázisok menüpontban felsorolt gyűjteményeket.

Számos szolgáltató biztosítja a belépést eduID használatával is.