2020. 09. 04.

2020. szeptember 7-től a koronavírus okozta járványhelyzet miatt a könyvtárban és a szolgáltatásainkban az alábbi változásokat vezetjük be.

Könyvtárunkban a szorgalmi időszak alatt megszokott módon, 8.00-20.00 óráig várjuk látogatóinkat.

Könyvtári tereink nyitvatartása:

• Központi kölcsönzés: 8.00-20.00
  • Tankönyvolvasó, fszt. 1-es és fszt. 2-es terem, közösségi terem: 9.00-20.00
  • Nagyolvasó, Gazdaság és Társadalomtudományi Olvasó, Műszaki és Természettudományi Olvasó, Fszt. 12 tájékoztató szoba: zárva

| Felhívjuk figyelmét, hogy tanulóhelyeink csak korlátozott számban állnak rendelkezésre.

Könyvtári terek használata

A könyvtárhasználók és a munkatársak biztonsága érdekében kérjük, hogy tereink használatakor az alábbiak szerint járjon el:

• Az épületben tartózkodása alatt kérjük mindvégig használjon az orrát és száját egyaránt takaró védőmaszkot;
  • az épületbe történő belépéskor és a szabadpolcon elhelyezett dokumentumok kézbevétele előtt használja a kihelyezett kézfertőtlenítőket, illetve gyakran mosson kezet;
  • ügyeljen arra, hogy sorbanálláskor tartsa be a 1,5 méteres távolságot;
  • csak a kijelölt ülőhelyeket használja, és itt is törekedjen a 1,5 méteres távolság betartására.

Szolgáltatások

A fizikai kontaktusok csökkentése érdekében törekszünk az érintésmentes ügyintézésre, ezért kérjük szolgáltatásaink igénybevételekor az online és önkiszolgáló lehetőségeket részesítse előnyben:

• Adja le kölcsönzési igényét e-kérőlapon (lépések)
    | Átvétel a központi kölcsönzésben
  • Hosszabbítsa meg kölcsönzései határidejét távolról
    | A kölcsönzési határidő összesen 9 alkalommal hosszabbítható az alábbi módokon:
  • A könyvek visszaadásához használja könyvbedobó dobozainkat
  • A könyvtári szolgáltatásokhoz kapcsolódó díjakat rendezze átutalással

A könyvtári számítógépeket használat előtt fertőtlenítse a kihelyezett fertőtlenítőszerekkel. Javasoljuk emellett, hogy amennyiben lehetősége van rá, saját eszközét használja.

A raktárban elhelyezett dokumentumok helyben használatra a fszt. 2-es teremben vehetők át és használhatók.

Szaktájékoztatással kapcsolatos kérdéseivel forduljon kollégáinkhoz a tajekoztatas@omikk.bme.hu e-mail címen vagy személyesen a központi kölcsönzésben 9.00-19.00 között.

A BME OMIKK szervezetében működő Levéltár szolgáltatási rendjének változásáról a BME Levéltár oldalán találhatók információk.

Szolgáltatásainkkal kapcsolatos jelzéseivel, kérdéseivel keressen minket elérhetőségeink valamelyikén.

A koronavírus kapcsán kialakult veszélyhelyzet kapcsolódó, a Műegyetem vezetése által kiadott aktuális rendelkezések a BME honlapján olvashatók.