2021. 03. 30.

Június 30-ig ingyenesen hozzáférhetők a Oxford University Press 2021-ben megjelenő folyóiratai.

Az Oxford University Press folyóiratcsomagjára nincs aktuális előfizetésünk, de az open access tartalmak mellett próbahozzáférés keretében 2021. június 30-ig hozzáférhetők a 2021. évi kollekció folyóiratai is.

Az OUP a világ egyik vezető egyetemének tudományos kiadója. A teljes szövegű multidiszciplináris folyóirat-adatbázis elsősorban bölcsészettudományi területen kiemelkedő, de a társadalom-, jog-, orvos- és természettudományok is képviselve vannak benne. A több mint 300 tudományos folyóirat teljes szöveggel érhető most el.

A BME polgárai számára az egyetem hálózatán kívülről az  egyetemi VPN használatával érhető el a folyóiratcsomag.

2021. október 31-ig próbahozáférés keretében ingyenesen hozzáférhető az Oxford Handbooks Online, az Oxford Scholarship Online és a University Press Scholarship adatbázisok. Az adatbázisok elérése és tartalmi leírása az Ingyenes hozzáférés Oxford adatbázisokhoz cikkünkben található.